Jura północna, środkowa i południowa. Zestaw: 3 x przewodnik wspinaczkowy

Zestaw trzech przewodników wspinaczkowych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej autorstwa Grzegorza Rettingera.
1. Przewodnik "Jura północna" - wydanie 2022
Obejmuje wszystkie rejony wspinaczkowe północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej (łącznie ok 5 tys. dróg i projektów).
W przewodniku znajdują się niezwykle popularne rejony (Podlesice, Rzędkowice, Mirów, Morsko) oraz te mniej znane. Zakres przewodnika opisuje również Podlesice, Rzędkowice, Mirów, Morsko, Piaseczno, Skarżyce, Trzebniów, Przewodziszowice, Łutowiec, Dolina Wiercicy, Suliszowice, Zastudnie, Olsztyn, Góry Sokole, Kusięta Przełom Warty.
2. Przewodnik "Jura środkowa" - wydanie 2022
Obejmuje zasięgiem teren między Olkuszem a Żerkowicami. Nowe skały bądź ściany zostały zagospodarowane między innymi w Karlinie, w Ryczowie, na Podzamczu, na Smoleniu, na Straszykowych, w Olkuszu i w Dolinie Dłubni.
Obok wizytówek Jury, Podzamcza i Smolenia, opisano wiele ubezpieczonych w ostatnich latach skał. W sumie w przewodniku znalazło się ponad 2000 dróg na ponad 100 skałach, większość z przypisanymi danymi historycznymi (data i autor pierwszego przejścia).
3. Przewodnik "Jura południowa" - wydanie 2020
Obejmuje wszystkie podkrakowskie i krakowskie rejony wspinaczkowe (łącznie ponad 4 tys. dróg i projektów w Podkrakowskich Dolinkach).
W przewodniku zawarto zakres pięciu „małych” krakowskich przewodników (Dolina Kobylańska, Dolina Będkowska, Ostańce Jerzmanowickie, Dolina Bolechowicka i Kluczwody oraz rejony Krakowa). Dodatkowo opracowano w całości rejony Garbu Tenczyńskiego i Bramy Krakowskiej. Są to między innymi popularne Doliny Brzoskwinki, Wrzosy i Sanki.
----------------------
Na opis każdego rejonu składa się:
- opis ogólny,
- statystyka dróg,
- namiar GPS parkingów (także w formie wygodnego QR kodu),
- szczegółowa mapa umożliwiająca odnalezienie wybranej skały w terenie,
- każdej skale, czy sektorowi towarzyszy opis dojścia oraz mała mapka,
- przejrzysty rysunek skał, na którym zaznaczono istniejącą asekurację,
- zakres trudności danej drogi (oznaczonej odpowiednim kolorem).
Przewodniki zawierają także dane historyczne (autor, rok pierwszego prowadzenia) oraz zaktualizowaną bazę danych o drogach i stanie eksploracji.
Dane techniczne
Autor | Grzegorz Rettinger |
Liczba stron | północna: 424, środkowa: 264, południowa: 454 |
Format | 16 x 21,5 cm |
Oprawa | półtwarda |

